• 7x24 Hizmetinizdeyiz

Böcek ve Haşere İlaçlama

Son zamanlarda yaşam alanları içersinde en çok şikayetçi olunan konuların en başında böcekler gelmektedir. Böcekler yaşam alanlarımızın içerisine yerleşerek bizi zor durumda bırakırlar. Bu şekildeki durumlarda haşerelerden kurtulmak önemlidir ve güvenilir böcek ilaçlama firmalarına başvurmanız gerekir. Küçük haşerelerin hastalık riski taşıma olasılığı yüksektir ve bizlere bulaştırmaları oldukça olası bir ihtimaldir. Bu haşerelerden kurtulmak için ilaçlama yapılması şarttır. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

İlaçlama yapma böceklerden kurtulmak için kesin çözüm olarak bilinir fakat bu işlemi yapabilmek adına pek çok yöntem kullanılmalıdır. Böcek ilaçlama firmasını tercih ederken uzman kişilerden yardım almak önemlidir. Böcek ilaçlama evinizdeki böcek türü için en etkili çözümü kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Piyasada ayrıntılı bir şekilde araştırma yaparak böceklerden ve haşere ilaçlama için uzman firmalar bulmak çok önemlidir. Bu konuda uzman olmayan amatör kişiler ile çalıştığınız takdirde istenilen çözüme sahip olamazsınız. Alanında uzman ilaçlama firmaları sizin için çoğalan böceklerden çok kısa süre içerisinde kurtaracaktır. Önemli ayrıntılardan bir tanesi ise böceklerden kurtulmak için geç kalınmaması gerekir.

Deneyimsiz kişiler ile yapacağınız çalışmaların sonu hüsranla bittiği gibi hem de maddi ve manevi zararlara uğrayabilirsiniz. Bu yüzden böcek ilaçlama konusunda bilgileri almanız gerekir. Sağlık bakanlığından onaylı olmayan firmalara asla tercih etmemelisiniz.

KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞI

Müşterilerimize faatliyet alanınız ile ilgili gerekli ihtiyaçlarınızı analiz ediyor uygun çözümler sunuyoruz

HIZLI VE GÜVENLİKLİ HİZMET

İşletmenizde, evinizde oluşabilecek tüm zararlı bulaşması veya anlık istila durumlarında 24 saat içinde hizmet sunuyoruz.

BİLİMSEL ARAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİ

Parazitolojik canlılar için gelişen direnç mekanızmalarına karşı akademik araştırma ve uygulama imkanı sunuyoruz.

Entegre Pest Yönetimi Nedir?

Günümüzde bilinç düzeyi arttıkça ve modern hayata geçildikçe; insanların beslenmelerinde kullandıkları gıda ürünlerine ve yaşam ortamlarındaki hijyene daha çok önem vermeye başladıkları yadsınamaz bir gerçektir.

Bugün yemek yediğimiz restoranlar, alışveriş yaptığımız marketler, kaldığımız misafirhane veya otellerden tutun da; hastaneler, eğitim kurumları, havalimanları veya endüstriyel işletmelerin hemen hepsinde haşere ve kemirgenlere karşı zararlı mücadelesi yapılmaktadır.

Bu uygulamalar daha önce isteğe ve işletme yöneticilerinin bu konudaki hassasiyetine bağlı olarak yapılmakta iken; 2005 yılında T.C Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı ‘Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usül ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ ile gıdayla ilgili tüm işletmelerde ayda bir kez ruhsatlı bir firmaya ilaçlama yaptırılması zorunlu hale getirilmiştir.

Son 5 yıldır bu konudaki tek resmi eğitim Mesul Müdürlük eğitimleri iken, 2011 Mayıs ayında yapılan yönetmelik değişikliklerinde Mesul Müdürler dışında kalan operasyon elemanlarına da Bakanlığın göstereceği adreslerden eğitim verileceği ve bunun iki yıl içerisinde tamamlanması gerektiği açıklanmıştır.

90’lı yılların ikinci yarısından itibaren ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan yabancı kökenli pest kontrol şirketleri, modernleşen ve teknolojik olarak kendini yenileyen gıda sektörü, gıda işletmelerinde sorumlulukların mesleki eğitimli elemanlarca paylaşılmaya başlanması, sektörde tecrübeli kadroların danışmanlık hizmeti vermeye başlaması, ilaçlama

şirketlerinin deneyimlerini geliştirerek sürece uyum sağlamaları, AB ile ilgili çıkan yasalar ve yayınlanan yönetmelikler, internet ortamında bilgi edinim ve paylaşımının artması, pest kontrol aparatlarının ülkemizde ve ekonomik bir şekilde üretilmeye başlanması ve Sağlık Bakanlığı’nın sürece müdahale ederek yönetmelikte yenilikler yapması bu alanda hızlı bir gelişime yol açmıştır.Özellikle haşerelerin oldukça yoğun olduğu yaz aylarının içinde olduğumuz bu dönemlerde korsan ilaçlama firmaların sayısında inanılmaz boyutlarda artış gözlemlenmektedir. Yeterli denetimlerin yapılmaması nedeni ile bu firmalar insan ve de çevre sağlığı açısından ciddi tehditler oluşmaktadır.

Korsan firmalara böcek ilaçlama yaptıran kişileri bekleyen riskler nelerdir?

Böcek ilaçlama yaptırmak için aradığım firmalara neler sormalıyım?