• 7x24 Hizmetinizdeyiz

31/07/2018

İstanbul Esenler Böcek İlaçlama

Esenler, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan ilçelerinden biridir. Esenler böcek ilaçlama firmamız Esenlerin tüm semtlerinde sizlere böcek ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Esenler böcek ilaçlama firmamız sadece Esenler de değil İstanbul’un tüm ilçelerinde böcek ilaçlama hizmeti vermektedir.

Esenler’ i Davutpaşa yoluna bağlayan Ayazma yolu üzerindeki su kontrol kuyuları, şimdi Belediye oto Garajı olarak kullanılan Üçyüzlü, Ayazma Çeşmesi, Su Terazisi ve garaj içinde yıkık vaziyette olan Kilise güzel bir mimari örnek olarak karşımıza çıkar. İstanbul surlarının yıkılmasından sonra bu bölge toprakları askeri bakımdan önem kazanır. İlçe Tarihinin İstanbul Tarihi içinde mütalaa edilmesi gerekir. Esenler ilçesi tarihi eser bakımından zengin sayılmaz. Bizans ve Osmanlı dönemine ait çeşme, su kemeri, su terazisi ve sebil günümüze ulaşan tarihi yapılardır. Bu eserlerin de kitabeleri tahrip edildiği için yapım tarihleri hakkında bilgi vermek mümkün değildir. Bunlar: Avas kemeri, Atışalanı Çeşmesi, Atışalanı Sebili, Menderes Çeşmesi (Litros Ayazması), Yavuz Selim Çeşmesi ve Nene Hatun Çeşmesi.

Esenler böcek ilaçlama firmasının ilaçlama yaptığı böcek türleri hamam böceği, tahta kurusu, kalorifer böceği, kara fatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, hamamböceği, Alman hamam böceği, çiyan, bit, pire, çıyan, kene, fare, akrep, örümcek, kırk ayak, yılan, tahta kurdu, ağaç kurdu, kırkayak, tespihböceği, tesbihböceği, tespih böceği, tesbih böceği, güve, çekirge, gümüş böceği, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi vb. şeklinde sıralanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.